Aktuality

Jarní soustředění PSC 2023

2. den

Sobotní ráno patřilo hlavně zpívání. Po zkoušce nás ale navštívil sám pan král, který nevěděl, co se v jeho říši děje. Proto se děti pustily do vysvětlování celé situace o probouzejícím se drakovi po 1000 letech! Musíme zjistit jeho jméno – to je jeho slabina a říct společně zaklínadlo, které je taky kvůli bouři rozmetáno na kusy po celém království.
Děti musely projít kolem spícího obra, uhodnout jednorožčí hádanku, běhat štafetu slov. Na oběd byla znojemská pečeně s knedlíkem a k tomu jako dezert donut, na který se většina dětí těšila asi nejvíce. Odpoledne na chvilku vysvitlo sluníčko, a tak jsme pokračovali v pátrání po dalších písmenech drakova jména. Děti dostaly Drápisníky, do kterých všechna písmena postupně zaznamenávají. Taky jsme stihli zopakovat celý soutěžní program i nové skladby.
Pohádkové bytosti (jednorožec, víla i lesní žínka) pomáhaly v hledání roztrhaného zaklínadla i dalších písmen, abychom byli stále blíž uspání draka!
Dětem se nakonec podařilo vše uhodnout, najít, seskládat, a tak jsme mohli pomocí zaklínadla draka uspat. Uf!
Za odměnu si u krále děti vyprosily oslavu královským tancem.
Rychle jsme se však odebrali do svých komnat, protože nás čeká náročný soutěžní den.
Nezapomněli jsme na zpívání naší loučící písničky Dobrú noc má milá.

  1. DEN

Dojeli jsme v pořádku a jsme ubytovaní. Přijeli jsme do deštivých Hoštic přímo na oběd. Měli smažený sýr s horou brambor a zeleniny, po tak náročném jídle odpočinek – ale pak už jsme se vrhli do práce, naučili jsme se 2 nové skladby hned ze startu.
Pak náhle vysvitlo sluníčko, a tak paní sbormistryně přehodnotila program a šli jsme za sluníčkem ven! Děti hrály na schovávanou nebo se bavily na hřišti.
Později už jsme opět v aule krásně zpívali a upevňovali nově naučené písničky. Během našeho zpívání konečně dojel náš pan vedoucí Dominik a přivezl velké trio (zpěvačky Koncertního sboru, které nám přijely pomoct s programem) – po nich dojela paní klavíristka a pan učitel Tomáš, už jsme komplet!
Zítra nás čeká náročný den. Dozvěděli jsme se, že se v těchto místech rozléhá království, kde lidé před tisíci léty uspali draka na přesně 1000 let… on se ale teď opět probouzí, a tak zástupci pohádkových bytostí poprosili děti o pomoc s hledáním zaklínadla pro jeho uspání na dalších 1000 let.

Soutěž ZUŠ ve sborovém zpěvu

V sobotu 4. března 2023 jsme se zúčastnili krajského kola soutěže ve sborovém zpěvu základních uměleckých škol.
Na soutěž se zpěváci připravovali více než půl roku a to přineslo krásné výsledky!
V kategorii velkých sborů soutěžil Přípravný sbor Coloreton (v konkurenci dalších 10 sborů v různých věkových kategoriích). Jejich soutěžní výkon ocenila porota ZLATÝM pásmem a zvláštní cenou za dramaturgii soutěžního výkonu.
Koncertní sbor se zúčastnil soutěže v kategorii komorních sborů. V konkurenci dalších 5 sborů z Prahy si vyzpíval ZLATÉ pásmo a byli jsme nominováni na postup do celostátního kola v Litomyšli! Paní sbormistryně získala ocenění odborné poroty za příkladnou práci s pěveckým sborem.

Všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

Letní soustředění 2022

Den první – přijíždíme, seznamujeme se!

Přes hory, přes doly, lesy, pole, štěrky a jiné nástrahy jsme dorazili na místo – živí, v pořádku, plni očekávání!
Čekal na nás oběd v podobě zeleninové polévky a pak těstovin s omáčkou a masem, po obědě se děti ubytovaly a začaly se seznamovat se svými spolubydlícími, máme tady totiž spoustu nových tváří, které s námi ještě nikde nebyly.
Koncertní sbor nezahálí a už má rozdělané 2 nové skladby, obě trojhlasé. Dokonce se všichni přítomní stihli rozdělit do hlasů – proběhly lehké změny a přesuny v hlasech a šlo se rovnou do práce!
Naproti tomu náš Přípravný sbor se dnes seznamoval pomocí her, aby se děti navzájem znaly jménem a zpívalo se jim lépe (to už přijde zítra!) Ve druhé části odpoledne s paní učitelkou Luckou zkoušely mladší děti rytmus s hrou na tělo a říkankou.
Po večerní čočce (na kyselo s uzeným masem) následoval večerní program. Vedoucí si připravili scénu, ze které se děti dozvěděly, že se stala velká krádež vzácného obrazu v sídle italské mafiánské rodiny Coloretone. Proto velký Il divino Tomino di Coloretone povolal skvělého detektiva Domenica Lapecoraneru. Ten už ale nepracuje, a tak si povolal 4 detektivní kanceláře, které mají týden na to vzácný obraz najít. Máme po večerních schůzích jednotlivých kanceláří už i jejich názvy! Červený tým si zvolil název Krvavá stopa, zelený Lente d`ingrandimento verde, modrý Detektivní delfíni, žlutý Na zlaté stopě.
Velké dobrodružství jsme všichni zažili při večerní hygieně – máme totiž společné sprchy na chodbě. Mladší děti dostaly přednost, ale už po prvních vysprchovaných vypadala koupelna jako po zásahu lachtaní smečky. Díky paní doktorce, která převzala roli hlídačky sprch, a ostatním vedoucím jsme byli hned všichni zorganizovaní a veškeré náročnosti jsme zvládli!
Nyní už děti sladce spí ve svých postelích a těší se na dobrodružství, která je zítra čekají. Nejenže budou v rámci samostatných soutěží získávat části zmizelého obrazu, ale naučí se také spoustu krásné nové muziky! 🙂
Celý tým Vám mává do Prahy (a ještě dál! 🙂 )
S+K+L+T+D

Foto z Celostátní přehlídky sborů v Uničově

Foto ze soustředění PSC ve Střelských Hošticích

%d blogerům se to líbí: