Aktuality

Soutěž ZUŠ ve sborovém zpěvu

V sobotu 4. března 2023 jsme se zúčastnili krajského kola soutěže ve sborovém zpěvu základních uměleckých škol.
Na soutěž se zpěváci připravovali více než půl roku a to přineslo krásné výsledky!
V kategorii velkých sborů soutěžil Přípravný sbor Coloreton (v konkurenci dalších 10 sborů v různých věkových kategoriích). Jejich soutěžní výkon ocenila porota ZLATÝM pásmem a zvláštní cenou za dramaturgii soutěžního výkonu.
Koncertní sbor se zúčastnil soutěže v kategorii komorních sborů. V konkurenci dalších 5 sborů z Prahy si vyzpíval ZLATÉ pásmo a byli jsme nominováni na postup do celostátního kola v Litomyšli! Paní sbormistryně získala ocenění odborné poroty za příkladnou práci s pěveckým sborem.

Všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

Letní soustředění 2022

Den první – přijíždíme, seznamujeme se!

Přes hory, přes doly, lesy, pole, štěrky a jiné nástrahy jsme dorazili na místo – živí, v pořádku, plni očekávání!
Čekal na nás oběd v podobě zeleninové polévky a pak těstovin s omáčkou a masem, po obědě se děti ubytovaly a začaly se seznamovat se svými spolubydlícími, máme tady totiž spoustu nových tváří, které s námi ještě nikde nebyly.
Koncertní sbor nezahálí a už má rozdělané 2 nové skladby, obě trojhlasé. Dokonce se všichni přítomní stihli rozdělit do hlasů – proběhly lehké změny a přesuny v hlasech a šlo se rovnou do práce!
Naproti tomu náš Přípravný sbor se dnes seznamoval pomocí her, aby se děti navzájem znaly jménem a zpívalo se jim lépe (to už přijde zítra!) Ve druhé části odpoledne s paní učitelkou Luckou zkoušely mladší děti rytmus s hrou na tělo a říkankou.
Po večerní čočce (na kyselo s uzeným masem) následoval večerní program. Vedoucí si připravili scénu, ze které se děti dozvěděly, že se stala velká krádež vzácného obrazu v sídle italské mafiánské rodiny Coloretone. Proto velký Il divino Tomino di Coloretone povolal skvělého detektiva Domenica Lapecoraneru. Ten už ale nepracuje, a tak si povolal 4 detektivní kanceláře, které mají týden na to vzácný obraz najít. Máme po večerních schůzích jednotlivých kanceláří už i jejich názvy! Červený tým si zvolil název Krvavá stopa, zelený Lente d`ingrandimento verde, modrý Detektivní delfíni, žlutý Na zlaté stopě.
Velké dobrodružství jsme všichni zažili při večerní hygieně – máme totiž společné sprchy na chodbě. Mladší děti dostaly přednost, ale už po prvních vysprchovaných vypadala koupelna jako po zásahu lachtaní smečky. Díky paní doktorce, která převzala roli hlídačky sprch, a ostatním vedoucím jsme byli hned všichni zorganizovaní a veškeré náročnosti jsme zvládli!
Nyní už děti sladce spí ve svých postelích a těší se na dobrodružství, která je zítra čekají. Nejenže budou v rámci samostatných soutěží získávat části zmizelého obrazu, ale naučí se také spoustu krásné nové muziky! 🙂
Celý tým Vám mává do Prahy (a ještě dál! 🙂 )
S+K+L+T+D

Foto z Celostátní přehlídky sborů v Uničově

Foto ze soustředění PSC ve Střelských Hošticích

%d blogerům se to líbí: