Uničov 2022

31. CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKA DĚTSKÝCH PĚVECKÝCH SBORŮ V UNIČOVĚ

Předpokládaný příjezd podle GPS: 21:20

Aktuální poloha:

21:14 dorazili jsme do cíle

21:12 Vinohradská tržnice

21:11 Náměstí Míru

21:09 Praha – Nuselský most

21:07 Praha – Pražského povstání

21:05 Praha – Kačerov

21:00 Praha – Opatov

20:52 Strančice

20:23 D1 u Bernatic

19:55 pokračujeme v jízdě

19:40 pauza na OMV Pávov na D1

spíme

18:41 Brno!

18:36, dálnice směr Brno, sjezd Slavkov u Brna

Opustili jsme Uničov v 17:30

PLÁNOVANÝ PŘÍJEZD DO PRAHY 21:00-22:00
Bližší info budeme dávat tady, na sociální sítě a hodinu před příjezdem do Prahy zapojíme i děti a jejich telefony.

Sborový deníček:

28. května 2022 SOBOTA

Po dlouhém nočním spánku se některým těžko vstávalo. Některé nemotivovala ke vstávání ani nabídka vydatné snídaně ve škole Pionýrů, která se nachází naproti kina.
Po snídani jsme se vystrojili do nových krásných sborových outfitů a vyrazili podpořit další sbory. Všichni zazpívali úžasně a moc jsme si jejich dopolední vystoupení užili.
Jako na každý správný sváteční oběd jsme vyrazili na 12:00 do školní jídelny, kde nás čekala nudlová polévka, kuře s rýží, broskvový kompot a tatranka. Všichni cítíme i z dnešního menu i názvů ulic a budov jistou nostalgii. Každopádně jsme se dobře najedli, odpočinuli a začali se připravovat na odpolední výstup – koncert sbory sborům. Tam se mj. představí 2 sbory s inspirativním programem (vč. dětské opery Komárkova ženitba). Na tomto vystoupení se každý sbor, s krátkým programem, představí ostatním a společně na závěr přehlídky si zazpíváme kánon Viva la Musica a lidovou píseň Černé oči děte spát.

27. května 2022 PÁTEK

Po 11. hodině jsme se rozloučili s Prahou a vyjeli na očekávanou 4 hodinovou cestu směr Hradec Králové – Svitavy – Uničov. I přes jasné instrukce a tři nezávislé GPS jsme se několikrát otáčeli a vraceli pro různé opravy na silnicích, tak se nám cesta ještě trošku prodloužila. Zjistili jsme, že si i s malým autobusem a výborným řidičem nezajedete kam chcete a kam zrovna potřebujete.
Bez nehod (a nutnosti použít Kynedril či jiná uklidňovadla) jsme s úsměvem dojeli a šli se ubytovat do místního kulturního střediska Kino Družba. Dostali jsme přidělenou domácí hostesku, která nás prováděla městem a hlídala, abychom byli všude v čas. Po 17. hodině jsme se přesunuli do jedné z místních škol, kde jsme měli předkoncertní zázemí, začali se rozezpívávat a chystat se na generální zkoušku.
Celá přehlídka probíhá v odsvěceném kostele, který Uničovu slouží jaká nádherná Koncertní síň. Profesionální fotograf a paní sbormistryně si nás dali do latě, udělali jsme několik reprezentativních fotek a pustili se do „zvukovky“.
Hlavní část začala v 18:30. Poslechli jsme si sbory různých úrovní a věkového složení. Ve stejný večer vystoupily sbory z Českého Krumlova, Olomouce, Sokolova, Karviné, Prahy.
Přijela nám fandit i maminka našich zpěvaček – paní Lahodová (Matka Země), která je sbormistryní sboru Kajetán, z plzeňského divadla. Ti soutěží zítra. Moc jsme si vystoupení užili, udělali naše maximum a to ocenila při zpětné vazbě i odborná porota.
Část vystoupení můžete vidět TADY.
Celkem se přehlídky účastní 14 sborů z celé republiky, a těšíme se, že si v sobotu ještě několik (8) dalších poslechneme.
Po soutěžním bloku jsme se zúčastnili společného ateliéru, a nacvičili společně dvě písně, které budeme všichni společně zítra zpívat.
Najednou jsme zjistili že je po 9 hodině a šli se vydat na večeři. Paní sbormistryně s Tomášem nás pozvali na pizzu (a jiné alternativy)!
Po večeři a procházce jsme se na etapy vystřídali ve sprchách, zazpívali si „dobrú noc má milá“ a po celém náročném dni se zakuklili do spacáků a unavení po náročném výkonu jsme spali nerušeně až do rána.

%d blogerům se to líbí: