Podzimní soustředění PSC 2021

Zpravodaj ze soustředění PSC ve Střelských Hošticích

Den druhý – turnaj v království Za Devatero řekami

Ze včerejška zde máme vzniklé tři týmy. Pod vedením Kačky s Aničkou je to tým Sedmi trpaslíků, pod vedením Kiry jsou to Sirény a nakonec tu máme Víly Rosničky pod vedením Majdy.
Dneska týmy čekal celodenní turnaj v pohádkových výzvách. Co všechno musela Karkulka naskládat do košíčku pro babičku? Co všechno řekl ukecaný Oslík? Jak se dají pantomimicky předvést pohádkové postavy či věci, které používají? Toť bylo naše dopoledne venku. Mezitím jsme stihli hned dvě sborové zkoušky a pak hurá na oběd! Řízek s bramborami! Následoval odpolední klid a po něm zase ven užívat si sluníčka a pokračovat v turnaji.
Odpoledne jsme se dozvěděli, jak některé pohádkové postavy chodí a týmy musely projít dráhu různými druhy chůze. Dále měly za úkol najít bezpečnou cestu začarovaným lesem pro Jeníčka a Mařenku, aby je nechytila Ježibaba. Nakonec pak hádaly pohádkové rébusy. Ve všech se probudil týmový duch, pomáhali si a podporovali se.
Hudebně a pěvecky se také posouváme kupředu sedmimílovými kroky – už zvládáme dvojhlasy mnohem přehledněji, vylepšujeme, čistíme a ladíme intonačně celý soutěžní program. S tím nám dnes přijela pomoct Anička Lahodová (maminka naší Andulky) společně se svou kolegyní Péťou (které děkujeme za pomoc a krásné fotky!!).
Večer proběhl královský bál s úvodním „talentovým předtančením“. Tedy… abyste rozuměli, ne všichni zrovna tančili, ale ti, kteří měli chuť a zájem, předváděli, co umí. Hráli na nástroje, zazpívali píseň, secvičili krátké představení,… To vše hodnotila odborná porota, která musela rozhodnout o pořadí a udělení bodů. Ale protože se nemohli zcela jasně rozhodnout, udělili body všem. Někteří si ale podle nich zasloužili o nějaký bodík více. Např. Kubík hrál nádherně na klavír, či trio, které zpívalo ovocný guláš TROJHLASNĚ! Všichni ovšem porotu uchvátili. Je skvělé, že tady máme tolik talentů!
Pak si všichni zatancovali na královském bále, užili si ho co nejvíce to šlo.
Na závěr pro zklidnění Dobrú noc má milá a alou do hajan!
Už se na Vás, rodičové, všichni moc těší!
Zítra z Hoštic vyrážíme v 11:30, dorazíme tedy mezi 13 – 14 h.
Tým S + T + L + K + D

Den první – příjezd

Rodičové a naši nejmilejší, jsme všichni v pořádku a za pátek jsme toho stihli spoustu! Počasí nám hodně přeje, sluníčko svítilo, a tak jsme hned po první sborové zkoušce vytáhli bundy, lano a šli jsme ven. Učili jsme děti naše sborové hromadné skákání přes lano, kdy se postupně nabíhá, až je v řadě co nejvíce dětí a musí vydržet co nejdéle skákat.
Někteří se velmi rychle chytli a naučili se, jiní se raději koukali či prozkoumávali okolí našeho areálu. Ten totiž tentokrát obýváme úplně sami. Vedoucí Lucka pak přišla s nápadem zahrát si vybíjenou, děti ho „vytunily“ tím, že si chtějí zahrát tzv. vracečku, kdy se dotyčný vrací do hry pokud vybijou toho, který je vybil… Ano. Ani my jsme z toho nebyli moudří, ale děti nám vše krásně vysvětlily. Ačkoliv ona VRACEČKA je založena na principu, že je na hřišti stále spousta dětí, protože se neustále někdo vrací do hry, úplně všechny dostala trojice Kuba Horák, Anežka Vojáčková a Anička Lahodová. Ti totiž všechny vybili a zůstali na hřišti sami. Ani po zmenšení herní plochy se jim nepodařilo se navzájem vybít, a tak nám zůstali 3 vítězové.
Na soustředění máme také dnešní oslavenkyni Eliškou Seyčkovou, která své první kulatiny slaví tady s námi. Jsme rádi, že ji tu máme!
Večer dojely pomocnice z Koncertního sboru, ke kterým byli rozřazené děti do týmů. Celý víkend se totiž ponese ve znamení pohádek a začal v tomto duchu již teď, kdy všechny děti usnuly jako by se o trn píchly… ostatně jako Šípková Růženka 🙂 Ale ještě před usnutím jsme si stihli zazpívat Dobrú noc má milá.
Dobrou noc i do Prahy Vám všem!
tým S+T+K+L+D+Š

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

%d blogerům se to líbí: